liveblog | 17 juli 2022

Zo nam Harlingen afscheid van de tallships

Het is de laatste dag van de Tall Ships Races in Harlingen. In dit liveblog blijf je op de hoogte.

  • Vandaag was de Sail Out van de tallships;
  • Alle tallships hebben de haven van Harlingen inmiddels verlaten, ze varen nu naar Antwerpen;
  • Gisteren was het ontzettend druk, met waarschijnlijk zo'n 100.00 bezoekers in Harlingen;
  • Ook vandaag liep Harlingen weer vol, het was volgens verslaggever Willem Vermeltfoort "nog drukker dan gisteren".

Dit liveblog wie ek yn it Frysk te folgjen.

Laatst bijgewerkt: 17 juli 2022, 20:08 uur
17:56

Dank voor het volgen

De tallships zijn weg, de burgemeester heeft teruggeblikt en de stad loopt leeg. Bij de beachclub zijn nog wat mensen om van de laatste uurtjes muziek te genieten.
Het wordt nu ook tijd om dit liveblog af te sluiten. Vier dagen lang hebben we de tallships en alles daaromheen gevolgd en jullie zo goed mogelijk op de hoogte gehouden. Dank voor het lezen, kijken en luisteren
17:13

Trotse burgemeester blikt terug

Burgemeester Ina Sjerps blikt terug op vier dagen Tall Ships Races
Burgemeester Ina Sjerps van Harlingen kijkt tevreden terug op vier dagen Tall Ships Races in haar gemeente. "Er waren honderdduizenden mensen, met nauwelijks een incident. We hebben feestgevierd, avonden gedanst, gezongen op het plein."
Ze had het zelf ook bijna niet verwacht, dat het zo'n feest zou worden. Voor Sjerps, die sinds afgelopen jaar burgemeester is, is het haar eerste grote evenement in deze functie.
"Het lijkt wel alsof iedereen loskomt na twee jaar corona. dit is het eerste enorme evenement in Noord-Nederland. Er was een fantastisch reuzenrad, een prachtige programmering en de meest prachtige schepen van de wereld die voor je neus liggen en waarop je kunt varen."
16:14

Nieuwe attractie: Stefan van der Pal

Stefan van der Pal rent door Harlingen
Er is weer een grote attractie in Harlingen: ultrasporter Stefan van der Pal, die met een Elfstedentriatlon bezig is, rent door de stad
Van der Pal heeft deze week al een Zwem- en Fietselfstedentocht afgelegd, nu is hij bezig om de 200 kilometer te rennen. Vanochtend om 6.00 uur is hij in Leeuwarden gestart en zonet kwam hij door Harlingen.
Het gaat goed, zegt hij. Hij vindt het fijn door de drukte te lopen en ook de hitte vindt hij lekker. "De begeleiding zorgt ervoor dat ik constant koud water over me heen gegooid krijg."

Veel steun

Zondagochtend was hij nog misselijk, dat is nu voorbij. Hij voelt zich ook fit en denkt dat hij het ook wel volhoudt. "Er staan zoveel mensen langs de kant, dat is echt bijzonder. Bij het zwemmen merkte ik er niet zoveel van, bij het fietsen ging ik er heel snel bij langs. Nu merk ik hoe gaaf het is!"
Met zijn triatlon wil Van der Pal geld ophalen voor stichting Semmy. De teller staat op ruim 37.000 euro.
De verwachting is dat Van der Pal maandag in de loop van de ochtend weer aankomt in Leeuwarden.
15:49

Iets meenemen?

15:20

Nog niet klaar

De schepen hebben de haven van Harlingen dan wel verlaten, het evenement gaat nog even door!
Zo is het shantykoor van Terschelling, de West Aleta Singers, ook in de stad. Ze zijn speciaal naar de vaste wal gekomen voor het shantyfestival op de Zuiderhaven.
15:02

Het laatste schip, de Alexander von Humboldt II, verlaat de haven

Verslaggever Willem Vermeltfoort kijkt met andere toeschouwers naar de Alexander von Humboldt II