Droom komt uit voor Jamie Jacobs: "Ik ga 'm straks even aanzetten!"
Na twee wedstrijden met goed voetbal, pakte Cambuur zaterdagavond dan ook eens de punten. Vooral met dank aan Jamie Jacobs, die twee keer scoorde.
Jamie Jacobs
"Vandaag valt 'ie voor mij perfect. Ik kan belangrijk zijn voor de ploeg, dus ik ga met een goed gevoel naar huis", zegt Jacobs. De middenvelder spreekt van een waar Cambuuravondje. "En ik denk dat er nog veel zullen volgen."
Streep onder blessures
Jacobs denkt dat er nu een streep staat onder maanden van blessures. "Ik heb geleerd beter op mijn lichaam te letten. Ik doe op het veld heel veel, misschien had ik ernaast meer moeten doen. Ik hoop dat het gedaan is en dat ik lekker kan voetballen."
Vooral de tweede goal was mooi, zo vertelt Jacobs. "Een prachtig moment om buitenom te komen, ik dacht niet dat hij me gezien had", lacht Jacobs. "Een fantastische voorzet maar ik rond hem niet geweldig af. Maar voor vandaag was het goed genoeg."
Jacobs vertelde eerder in de Sportcast dat hij als jongetje droomde om zichzelf terug te zien in Studio Sport. Dat kan niet missen zondag, denkt ook Jacobs. "Ik ga 'm straks even aanzetten!"
Henk de Jong
Een geweldige avond voor Cambuur, met als hoogtepunt het tweede doelpunt, zegt De Jong. "Die ontlading bij ons allemaal, de eerste overwinning in de eredivisie sinds december 2015", vertelt De Jong blij.
Teveel publiek?
Het publiek had een grote rol in de overwinning, zegt De Jong. "Dat is wel heel speciaal, ze maken zo veel lawaai." Zo luid zelfs dat het lijkt alsof er teveel mensen in het stadion zitten, lacht De Jong.
De trainer vindt het mooi dat Jacobs na een slechte voorbereiding nu de winst binnensleept. "Prachtig! Eigenlijk moet Jamie Jacobs wel in de basis, maar ik moet ook op hem passen. Maar ik merkte op de bank dat hij erin moest. We weten wat hij kan, dus ik kijk er niet van op."
Michel Vlap
In de basis bij Twente stond een oude bekende: Sneker Michel Vlap is na een avontuur in België en Duitsland terug in de eredivisie. Als oud-Heerenveenspeler voelt verliezen bij Cambuur niet lekker, vertelt hij. "Dat voelt niet lekker. We hebben vandaag nergens recht op gehad."
De Sneker vat het samen als een speciaal weerzien. "Ik ben denk ik niet de meest geliefde speler hier", lacht Vlap. Hij vertelt dat Twente flinke moeite had met het spel van Cambuur. "Je voelt dat je er geen druk op krijgt, ik vond dat we ook best wel vaak te laat waren."