Omrop Fryslân

Eindexamenuitslagen voor 7.160 Friese leerlingen: geslaagd of niet?

Siebrit met haar moeder
© Omrop Fryslân, Esther Dijkstra
Een spannende dag voor veel leerlingen uit Fryslân, want de uitslagen van de eindexamens zijn bekend. Donderdag kregen leerlingen van het vmbo (theoretisch en gemengd leerpad ), havo en vwo hun resultaat van het centraal schriftelijk examen.
Volgende week zijn leerlingen van het voorschools voortgezet onderwijs en basis aan de beurt. Met elkaar gaat het om 7.160 Friese leerlingen die eindexamen hebben gedaan.
Friese leerlingen in spanning: hebben ze het eindexamen gehaald?
Zo ook Siebrit Bleeker, die vmbo theoretisch op het CSG Ulbe van Houten in St.-Annaparochie heeft gedaan. Ze heeft dyslexie en heeft zich vier jaar lang extra ingezet om haar studie bij te houden. "Ik moest er hard voor werken. Door mijn dyslexie vind ik het lastig om te lezen en woordjes te leren. Maar door hulp van anderen en hard werken, is het toch gelukt."
Ook docent Engels Alyt Haanstra van de scholengemeenschap in St.-Annaparochie zat in spanning. " Vanochtend kwamen de uitslagen binnen, dan is het ook spannend voor ons wie er is geslaagd."
Dan ben je heel blij als ze veel punten hebben gescoord en denk je als docent: ik heb het toch goed gedaan.
Alyt Haanstra, docent Engels
Toen de normering binnenkwam waarmee de docenten mochten rekenen, was ze nieuwsgierig. "Ik dacht wel: hoe hebben ze het gedaan? Dan ben je heel blij als ze veel punten hebben gescoord en denk je als docent: ik heb het toch goed gedaan."

Coronavirus

Volgens Jeroen Kloosterman, examencoördinator van overkoepelend Campus Middelsee, wordt er in de normering nog altijd rekening gehouden met de gevolgen van het coronavirus. "Het is nogal een puzzel, want je kunt de vinger op één vak zetten. Sommige leerlingen hebben één vak niet gemaakt, maar zijn geslaagd door dit vingersysteem", legt hij uit.
"Docenten moeten erom denken en narekenen." Bovendien mogen studenten niet één, maar twee vakken herkansen als ze de eerste keer niet slagen. "Ik verwacht dat het volgend jaar weer normaal is", zegt Kloosterman.

Geslaagd

Leerlingen van het voorschools voortgezet onderwijs en basis krijgen hun uitslag op woensdag 15 juni. Vanwege corona mochten studenten dit jaar de examens spreiden over twee periodes. En omdat niet alle examens in korte tijd nagekeken kunnen worden, is er met de papieren examens begonnen en komen de digitale examens volgende week.
Voor Siebrit is de uitslag niet heel spannend, vertelt ze. Ze heeft haar examenantwoorden al met haar moeder gecontroleerd en heeft er alle vertrouwen in. Terecht, zo blijkt als om half vier haar docent aanbelt met het goede nieuws. Siebrit is geslaagd!
Siebrit is geslaagd en heeft de vlag uit
© Omrop Fryslân, Esther Dijkstra

Omrop Fryslân is ook via WhatsApp te volgen. Via ons WhatsApp-kanaal sturen we je interessante berichten en video’s uit Fryslân en blijf je op de hoogte. Abonneer je hier.