Omrop Fryslân

Halen voetbalvrienden Luuk Brouwers en Jort van der Sande de Friese derby?

Jort van der Sande en Luuk Brouwers
© Omrop Fryslân
Luuk Brouwers en Jort van der Sande zijn al meer dan tien jaar bevriend, maar ze zouden komend seizoen ook tegenover elkaar kunnen staan. De een als aanvoerder van Sportclub Heerenveen, de ander als aanvalsleider van SC Cambuur.
Op 10 april 2015 maakt de dan 16-jarige Luuk Brouwers zijn debuut in het eerste van FC Den Bosch. Hij is de vervanger van Jort van der Sande, die dan 19 jaar is. Het tweetal raakt in die periode goed bevriend.
Met Mats Deijl en Rúben Rodrigues, ook oud-spelers van Den Bosch, vormen ze een hechte vriendengroep. "We spreken elkaar een groepschats dagelijks en individueel wekelijks", zegt Brouwers.
Volgend seizoen zouden Brouwers en Van der Sande tegenover elkaar kunnen staan in de Friese derby. Toch lijkt die kans niet megagroot. Sterker nog: Brouwers schat de kans op 'slechts' 25 procent.

The American Dream

Beide mannen hebben nog een contract voor een jaar bij hun Friese club, maar de kans lijkt niet groot dat Brouwers dat uitdient. Hij heeft eerder al aangegeven open te staan voor een buitenlands avontuur.
Daar komt bij dat hij dit seizoen minder speelt dan de afgelopen jaren. Daarom noemt hij het tot nu toe een 'vervelend seizoen'. "Ik heb nooit het helemaal het gevoel gehad dat ik gebruikt wordt, zoals ik gebruikt kan worden. Dat knaagt vanaf het begin."
Amerika lijkt de 28-jarige Noord-Brabander wel wat. "Ik heb geen zin om nog een jaar op de bank te zitten. Maar ik ben nog niet weg hé? Mocht ik weggaan, lijkt de MLS (de Amerikaanse voetbalcompetitie, red.) me heel erg mooi."

Sportcast luisteren of kijken

Sportverslaggevers Roelof de Vries, Andor Faber, Geert van Tuinen en Willem Vermeltfoort praten die iedere maandag onder leiding van presentator Arjen de Boer bij over het voetbalnieuws in de Sportcast. Vaak met een interessante gast.
De Sportcast is ook te beluisteren op Spotify, bij Apple Podcasts en in de podcast-apps. Er zijn ook alle eerdere Sportcasts terug te luisteren.
Al zou Van der Sande ook nog een transfer kunnen maken, denkt zijn voetbalmaat. "Er wordt heel erg naar mij gekeken, maar misschien staat FC Barcelona wel in de rij voor Jort", lacht Brouwers.
Toch hoeven de Cambuurfans niet bang te zijn dat Van der Sande de club zal verlaten. Hij staat namelijk, op dertigjarige leeftijd, voor zijn eredivisiedebuut.
"Ik wil het wel eens zien in de Eredivisie", zegt de spits, die afgelopen seizoen negen goals maakte. "Het is wel leuk om het hoogst haalbare in Nederland aan te tikken."
Brouwers heeft vertrouwen in zijn maat. "Ik denk dat Jort een onderschatte speler is en het zeker aankan."

Omrop Fryslân is ook via WhatsApp te volgen. Via ons WhatsApp-kanaal sturen we je interessante berichten en video’s uit Fryslân en blijf je op de hoogte. Abonneer je hier.