Omrop Fryslân

Is plek vijf haalbaar voor Heerenveen? "Dat spreken we uit", zegt trainer Robin Veldman

Robin Veldman op de voorgrond na de winst op Heracles
© Orange Pictures
sc Heerenveen had een slechte start, maar het had zondag verder geen enkele moeite met Heracles Almelo. Met het puntverlies van Ajax is de vraag nu: is de vijfde plaats nog haalbaar voor de ploeg van Robin Veldman?
"Met nog vijftien punten te gaan is het haalbaar", zegt de Heerenveentrainer. "Dat moeten we voortzetten, we hebben de kwaliteit om het te halen."
De wedstrijd tegen Heracles Almelo was wat dat betreft een formaliteit voor Heerenveen. De misstap van Vasilios Zagaritis en keeper Bernt Klaverboer werd snel rechtgezet door goals van Lasse Nordas.
Vijf minuten na rust was de wedstrijd gespeeld toen Maxence Rivera de 4-1 maakte.
"Als je naar het hele spelbeeld kijkt, winnen we terecht", zegt Veldman. "Ik vind dat we mooie goals maken, de ingestudeerde hoekschop vloog erin."
Robin Veldman na de wedstrijd tegen Heracles Almelo
Toch duurde het lang voordat Veldman kon genieten van de overwinning. "Ik wil een signaal afgeven dat we van 4-1 ook naar 5-1 en 6-1 moeten."
"Als je kijkt naar de kansen, had dat gekund en dat is ook onze ambitie."

Robin Veldman olé olé

Van Veldman is bekend dat hij liever niet op de voorgrond staat, maar na de wedstrijd werd hij toch even naar de voorgrond geduwd en het publiek zong 'Robin Veldman olé olé' voor hem.
"Ik hoef niet zo nodig op de voorgrond, maar vind de waardering heel mooi en geniet daar ook wel van. Ik ben het hoofd van de staf en de selectie, maar het is niet zo dat ik het alleen doe."
Veldman is met zijn hoofd alweer bij de volgende wedstrijd, de zeer belangrijke uitwedstrijd tegen AZ. Dat is de strijd om de zesde en misschien wel de vijfde plaats, want Ajax verloor zaterdag in eigen huis van FC Twente.
"Wij hebben zondag AZ en dan moeten we top zijn, we mogen niets laten vallen", zegt Veldman, die zijn spelers maandag gewoon op de club verwacht.
Maxence Rivera voelt zich thuis in Heerenveen
Maxence Rivera tekende voor de 4-1 en maakte daarmee zijn vierde competitiegoal in Friese dienst. Het wordt steeds meer duidelijk dat de Franse speler zich thuis voelt in Heerenveen.
"Dat klopt wel", zegt hij. "Ik voel me hier goed, ik kan mijn ploeggenoten nu perfect en daardoor wordt het steeds beter."
Rivera wil nog niet kijken naar de vijfde plek. "Eerst willen we de play-offs veilig stellen, daarna zien we wel wat mogelijk is. Natuurlijk doen we ons best om alle wedstrijden te winnen, ik hoop dat het lukt."

24 keer geschoten

Dat het een monsterscore had moeten zijn, was een van de weinige kritiekpunten op het spel van Heerenveen zondagmiddag.
"Bij vlagen was het heel goed, maar soms ook traag en dan viel het spel stil", zegt aanvoerder Joris van Overeem.
De Heerenveners schoten 24 keer, 14 daarvan waren op de goal van Heracles-keeper Remko Pasveer. "Ik denk dat we heel scherp waren en van onderschatting geen sprake was, maar we hadden meer goals kunnen maken."
Joris van Overeem vindt dat Heerenveen meer had moeten scoren
"Ook voor de 0-1 hadden we meer moeten scoren", vindt Van Overeem. "We hebben veel gecreëerd, maar we hadden meer moeten maken."
Maar bij Heerenveen staat het vizier al op AZ, zoveel is duidelijk. Dat is een wedstrijd waar de Heerenveenspelers nu al naartoe leven.
"Ik heb daar van mijn 12e tot 23e gezeten, het wordt een heel mooie krachtmeting", zegt Van Overeem.

Omrop Fryslân is ook via WhatsApp te volgen. Via ons WhatsApp-kanaal sturen we je interessante berichten en video’s uit Fryslân en blijf je op de hoogte. Abonneer je hier.