Omrop Fryslân

Twee thrillers, twee keer alles aan de hang en op millimeters naar de PC

Jelle Attema en Pieter van der Schoot vieren het behalen van de PC
© Dijks Media
Het scheelde millimeters. De laatste opslag van Jelle Attema ging in, waardoor niet het partuur van Lennard Feenstra, maar dat van Attema naar de PC gaat.
Ruzie, emoties en een comeback: alles zat erin op de kaats-off voor de PC. Vier parturen streden in Franeker om het laatste ticket voor de belangrijkste partij van het jaar.
Uiteindelijk waren Jelle Attema, Kees van der Schoot en Pieter van der Schoot de besten. Of de gelukkigen. In een razendspannende finale wonnen ze van Lennard Feenstra, Frits Hoekstra en Brent Timmerman.

Spannende finale met cruciale beslissing

Het partuur van Attema komt in de finale al snel op 3-1, maar Feenstra komt terug tot 3-3. Daarna loopt Attema weer uit naar 5-3 en 6-6.
Op die stand is het de vraag of Timmerman bij het retourneren de bal vasthield. Scheidsrechter Johnny Bergsma geeft aan dat dat niet zo is en het eerst gaat naar partuur Feenstra: 5-4.
Pieter van der Schoot was er zeker van. "Hij houdt de bal gewoon vast. De keurmeester wilde iets zeggen, maar die kwam niet van zijn stoel. Dan neemt de scheidsrechter zelf die beslissing. Dat vind ik jammer."
Volgens Timmerman had de scheidsrechter gelijk. "In mijn beleving sloeg ik hem echt met mijn linkerhand en hield ik 'm niet beet."
Pieter van der Schoot is blij met het winnen van de kaats-off
Het wordt 5-4 en op 6-0 pakt het partuur Feenstra weer het eerst. Zo wordt het 5-5. Feenstra en zijn maten kwamen zelfs op 6-0 en krijgen zo vier matchpoints.
Pieter van der Schoot maakte zich wel wat zorgen. "Zij waren toen wel sterk. Dus we moesten wel."
Ze komen terug en zorgen ervoor dat het 5-5, 6-6 wordt.

Vier matchpoints weggewerkt

Op alles aan de hang slaat Attema op. Hij krijgt de bal net in, aan de goede kant van de lijn. Maar het scheelt millimeters.
Timmerman stond in het perk. "Ik zag 'm naar buiten draaien. Dus ik liet hem gaan."
Van der Schoot twijfelde ook: "Ik dacht eerst: hij gaat buiten. Maar toen hoorde ik Kees roepen: hij zit erin, hij zit erin. Ja, jonge, dan denk je: ongelofelijk, we halen het ook nog."
Timmerman: "Tja, dan zie je dat-ie niet een paar millimeters binnen valt. Zuur."
Brent Timmerman is toch trots dat hij zo ver is gekomen
In de eerste omloop won het partuur van Jelle Attema ook al met 5-5, 6-6. Toen wonnen ze van Johannes van der Veen, Sjoerd de Jong en Stefan van der Meer. Attema kwamen met 2-0 voor, maar Van der Veen pakte drie eersten op rij.
Het werd 5-5 en het partuur van Van der Veen kreeg twee wedstrijdpunten. Eerst was het Pieter en daarna Kees van der Schoot die boven sloeg. Op 5-5 en 6-6 sloeg Van der Veen de bal kwaad.

Net niet alles aan de hang

Ook in de andere wedstrijd was het spannend. Het partuur van Johan Diertens, Jelle Cnossen en Jari Visser kwam met 3-0 voor tegen het partuur van Lennard Feenstra, maar het werd 3-3. Ook hier werd het 5-5, maar net geen 6-6. Op 6-4 pakte het partuur van Feenstra de winst.

Winnaars kaats-off niet bepaald succesvol

Nog nooit kwam een winnaar van de kaats-off verder dan de tweede omloop. Sterker nog, maar één keer lukte het een partuur om de tweede omloop te halen.
De kaats-off wordt georganiseerd sinds 2012. Alleen in 2013 wisten Pieter Bakker, Jacob Klaas Haitsma en Patrick Scheepstra een omloop te winnen op de PC.
Maandag 28 juli is de loting. De PC is woensdag 30 juli.

Omrop Fryslân is ook via WhatsApp te volgen. Via ons WhatsApp-kanaal sturen we je interessante berichten en video’s uit Fryslân en blijf je op de hoogte. Abonneer je hier.