Omrop Fryslân

Leeuwarder brugwachter bokst om wereldtitel in Oeganda: "Het is hij of ik"

Dennis Michael Smith uit Leeuwarden
© Eigen foto / AFSO
Dennis Michael Smith uit Leeuwarden had al dertien jaar niet meer gekickbokst en was niet meer in vorm. En dan krijgt hij ineens een uitnodiging om het in Oeganda op te nemen tegen één van de beste kickboksers van Afrika voor een wereldtitel.
De meeste mensen zouden daar twee keer over nadenken, maar de 39-jarige Smith wist het meteen zeker. "Dit neem ik met beide handen aan."

Update

Intussen is bekendgeworden dat de wedstrijd van Smith zaterdag niet doorgaat vanwege een blessure bij zijn tegenstander. De wedstrijd wordt waarschijnlijk verplaatst naar een later moment.
In een paar maanden tijd heeft hij alles op alles gezet voor dit gevecht. Op zaterdag 31 mei is het dan zover.

Kort dag

Het is januari van dit jaar wanneer hij - uit het niets - wordt uitgenodigd om in actie te komen in Oeganda. Hij weegt dan nog meer dan 100 kilo, terwijl hij moet uitkomen in de gewichtsklasse tussen 85 en 87 kilo. Hij besluit de uitdaging aan te gaan.
Aan zijn trainer zal het in elk geval niet liggen. Dat is de Oegandese Leeuwarder kickbokser Willy Kyakonye, die sinds dit weekend wereldkampioen boksen is bij de World Boxing Federation.
Dennis Michael Smith en Willy Kyakonye
© Eigen foto
Hij is ook de reden dat de Duitse bond AFSO bij Smith uitkwam. "Ze waren op zoek naar iemand van Nederlandse afkomst. Nederland staat bekend om het leveren van goede kickboksers."
Het grootste probleem was zijn vorm, dat wist Smith zelf ook. "Ik ben 39 jaar, dus voor kickboksen ben ik op leeftijd. Ik kickboks al dertien jaar niet meer."
Hij stond in november 2012 voor het laatst in de ring, kan hij zich nog goed herinneren. "De laatste partij was in Den Helder, na dat moment ben ik ermee opgehouden."
"Ik was 102 kg, terwijl dat gevecht is afgesproken tussen de 85 en 87 kg. Dus er moest wel wat vanaf."
Smith legt zijn avontuur vast en deelt de video's op zijn YouTube-kanaal:
Smith traint daarom al een paar maanden twee keer per week met Willy Kyakonye. Daarnaast staat hij drie dagen per week in de kickboksschool Kai Muay in Leeuwarden. En dat allemaal naast zijn werk als brug- en sluiswachter voor de provincie.
"Maar dat was geen probleem", zegt Smith trots. "Ik heb flink getraind, goed gegeten en ik heb een vriendin die me steunt en helpt. Ik ben op gewicht."
Het affiche van het wereldtitelgevecht in Oeganda
© AFSO
Nu richt hij zijn blik op de wedstrijd. "Ik ben nu eerlijk gezegd niet zenuwachtig, ik heb er zin in."
Van zijn tegenstander Abudalatif weet hij niet veel, geeft hij toe. Wat hij wél weet, is dat die bijna al zijn wedstrijden tot nu toe gewonnen heeft. Op beelden heeft hij gezien wat hij ongeveer kan verwachten.
"Het is een vechter die veel druk zet. Als-ie stoot, maakt-ie flinke combo's. En hij mag graag inkomen met een frontkick."
Als ik eenmaal in de ring sta, is het hij of ik.
Dennis Michael Smith
Kort gezegd een "wilde vechter", vindt Smith. "Hij komt echt om je kop eraf te rammen."
Smith verklapt dat hij een nette vergoeding krijgt voor zijn deelname in Oeganda. Toch gaat het hem om de wedstrijd zelf. "Als ik win, dan ben ik de kampioen van deze gewichtsklasse van de AFSO."
"Hij is nu wereldkampioen in die divisie, dus het gaat hier om een wereldtitelgevecht. Als ik eenmaal in de ring sta, is het hij of ik."

Omrop Fryslân is ook via WhatsApp te volgen. Via ons WhatsApp-kanaal sturen we je interessante berichten en video’s uit Fryslân en blijf je op de hoogte. Abonneer je hier.