Omrop Fryslân

Simone Scheffer fietst 30e Elfstedentocht voor een 'funtrain' voor zorgboerderij Veldzicht

Simone bij een van haar Elfstedentochten
© Omrop Fryslân
Een aanhangwagen voor een duofiets dat is het doel waarvoor het fietsteam van Omrop Fryslân onder leiding van Simone Scheffer op tweede pinksterdag de Elfstedentocht fietst.
Voor de 30e keer stapt Simone Scheffer op pinkstermaandag op de fiets voor een tocht langs de elf steden. Al die keren deed ze onderweg ook live verslag op de radio. Dit jaar zal dat voor de laatste keer zijn, en daarom wilde ze deze laatste tocht graag voor een goed doel fietsen.
Na een oproep aan de luisteraars, kijkers en lezers van Omrop Fryslân heeft Simone ervoor gekozen te fietsen voor een 'funtrain' voor zorgboerderij Veldzicht bij Parrega. Met zo'n aanhangfiets kunnen er meer mensen mee als de cliënten en begeleiders eropuit gaan.
Simone Scheffer fietst voor Veldzicht
Het kiezen was trouwens nog best lastig voor Simone, want er kwamen honderden reacties binnen, vooral uit de zorg. Dat er veel behoefte is aan duofietsen, werd al snel duidelijk.
"Van tevoren had ik al aangegeven dat ik het mooi zou vinden om te fietsen voor een doel dat iets met fietsen te maken heeft", zegt Simone.
"En dan het liefst in de buurt van Bolsward, omdat dat het centrum van de Fietselfstedentocht is. Met de aanhanger voor de duofiets in Parrega is dat gelukt!"
Jan Werumeus-Buning op de duofiets
© Omrop Fryslân
De zorgboerderij biedt dagbesteding voor verschillende doelgroepen. Zo kunnen volwassenen met geheugenproblemen of lichamelijke beperkingen, evenals mensen met dementie, er terecht. Maar ook kinderen van 5 tot en met 12 jaar zijn welkom. Zo zijn er logeerweekenden voor kinderen met bijvoorbeeld ADHD.
Beweging is belangrijk op de zorgboerderij. De Stichting Vrienden van Veldzicht organiseert verschillende activiteiten voor de mensen die op de zorgboerderij komen. Ze proberen zoveel mogelijk mensen in beweging te krijgen.
Anders zijn de mogelijkheden beperkt, nu kom ik verder.
Jan Werumeus-Buning
Uit de zorgmiddelen kan dat niet worden betaald. Daarom is de stichting opgericht. Er is gespaard voor een duofiets en er is ook een beweegpark bijgekomen. De duofiets is onder andere voor Jan Werumeus-Buning een uitkomst. Hij is visueel beperkt en kan niet zelfstandig fietsen.
"Het is hartstikke fijn om zo toch in beweging te zijn. Anders zijn de mogelijkheden beperkt, nu kom ik verder", zegt Jan Werumeus-Buning.
De beweegtuin in Parrega
© Omrop Fryslân, Simone Scheffer
Omdat het fietsen zo goed bevalt, willen ze bij Veldzicht graag een aanhangfiets erbij hebben. Zo kunnen er meer mensen mee op een tochtje. De Funtrain, zoals zo'n aanhangfiets heet, is nu het doel. En dáár fietst teamsimone.nl voor.
"Wij zouden het heel fijn vinden", zegt Veldzicht-directeur Grytsje van der Steege. "Zo kunnen we met meer mensen fietsen. Hoe meer mensen, hoe gezelliger."
Iedere dag een kopje koffie
© Omrop Fryslân
Voor Simone is het de 30e keer dat ze op pinkstermaandag de Elfstedentocht fietst. Al die keren was ze te horen, en de laatste jaren ook te zien als fietsend verslaggever. Dit keer doet ze dat voor het laatst.
Waarschijnlijk fietst ze 'm ook nog wel een 31e keer, maar dan zonder camera en microfoon.

Voor het goede doel

En nu dus voor het laatst met een eigen stempel. "Fietsen voor een goed doel leek me mooi. Niet iedereen is in staat om dit te doen. Het is prachtig om dan ook iets voor een ander te betekenen. Ik hoop dat de mensen van Veldzicht straks ook kunnen genieten op de funtrain!"

Teamsimone.nl

Wil je Simone en haar team ook steunen met een bijdrage voor het goede doel? Dat kan op www.teamsimone.nl. Daar vind je een korte uitleg over het doel.
Verder staat daar het rekeningnummer, mét een handige link om makkelijk een donatie te doen voor de aanhanger van de duofiets voor Veldzicht.

Omrop Fryslân is ook via WhatsApp te volgen. Via ons WhatsApp-kanaal sturen we je interessante berichten en video’s uit Fryslân en blijf je op de hoogte. Abonneer je hier.