VIDEO: Iedereen kan meedoen aan de Nationale Fierljep Manifestatie, maar wie wint?
Altijd al eens mee willen doen aan een finale bij het fierljeppen? Bij de Nationale Fierljep Manifestatie in It Heidenskip is dat mogelijk. Het is ieder jaar weer een bijzondere wedstrijd op de kalender.
Kijk hier hoe de Nationale Fierljep Manifestatie dit jaar verliep:
Normaal bestaat het fierljeppen uit verschillende klassen waar springers zich voor moeten kwalificeren. Maar voor een wedstrijd wordt een uitzondering gemaakt: de Nationale Fierljep Manifestatie in It Heidenskip. Iedereen kan inschrijven en proberen om de finale te halen. Daarvoor moet er wel een limiet worden gesprongen.
"Het is altijd weer die bijzondere sfeer er omheen die het interessant maakt", zegt Anne van der Zee. Hij is voorzitter van fierljepvereniging It Heidenskip en heeft zin in de wedstrijd, die sinds 1989 wordt georganiseerd.
"Er doen zo'n 250 mensen mee en iedereen wil die gouden hanger (de prijs, red.) winnen. Maar je moet wel realistisch zijn, want de recreanten zullen niet snel de limiet springen. Dus de prijzen worden verdeeld onder de echte ljeppers."
De wedstrijd van zaterdag is de vijfde van zeven fierljepwedstrijden die Omrop Fryslân dit jaar live uitzendt. Kijk hier voor alle informatie over het fierljeppen bij Omrop Fryslân.