Omrop Fryslân

Johnny Jansen hoopt ooit terug te komen bij Heerenveen: "Het blijft mijn club"

Afbeelding ter illustratie
© Omrop Fryslân
Trainer Johnny Jansen is sinds een half jaar hoofdtrainer bij PEC Zwolle. Zondag komt hij weer terug naar het Abe Lenstra stadion voor de wedstrijd tegen zijn oude ploeg. Hij denkt er ook wel aan om ooit nog terug te komen bij Heerenveen.
Jansen is twee jaar geleden ontslagen bij Heerenveen. Na een jaar zonder club ging hij kort naar een club in Libanon, maar na twee weken belde PEC Zwolle. "En die kans wilde ik niet laten liggen. Om terug te komen in de eredivisie."

Ooit terug naar Heerenveen?

Toch blijft Heerenveen zijn club. Een club waar hij als trainer en speler meer dan 25 jaar heeft gewerkt. Ooit terugkomen is niet perse een droom, maar hij sluit het ook niet uit.
"Die droom is al geweest. Maar ik sta daar wel open voor in de toekomst. Nu heb ik een prachtige job bij PEC Zwolle. De komende jaren hoeft dat ook zeker niet te gebeuren, maar: you'll never know."
Van rancune richting Heerenveen is dan ook geen sprake. "Het blijft mijn club. Aan de club Heerenveen mankeert helemaal niks. Ik heb daar fantastische mensen ontmoet."
Jansen doet het goed bij PEC Zwolle. De club promoveerde vorig jaar naar de eredivisie en staat elfde, met maar een punt minder dan Heerenveen.

Van der Water helemaal geen lastige jongen

PEC Zwolle trok deze winterstop een nieuwe aanvaller aan. Een opvallende transfer, want Sylvester van der Water ging van SC Cambuur naar Zwolle. Hij wordt voor de rest van het seizoen gehuurd.
En dat terwijl Van der Water in Leeuwarden buiten de selectie werd gezet door trainer Henk de Jong. Dus is Van der Water een lastige jongen. Toch? "Je zegt een lastige jongen, maar dat heb ik totaal nog niet meegemaakt. Echt totaal niet. Dat gaat heel goed man. Hij brengt positiviteit in de groep."
Jansen heeft voordat Zwolle koos voor Van der Water wel even contact gehad met Henk Jong. "Alleen wat er gebeurd is tussen Sylvester en Henk, dat weet ik niet. En dat hoef ik ook niet te weten. Dat is iets tussen Henk en Sylvester."
Sportverslaggevers Roelof de Vries, Andor Faber, Geert van Tuinen en Arjen de Boer praten je in de Sportcast afwisselend iedere maandag bij over al het voetbalnieuws, vaak met een interessante gast. Af en toe behandelen zij ook andere onderwerpen.
De Sportcast is ook te beluisteren op Spotify, bij Apple Podcasts en in de podcast-apps. Daar zijn ook alle eerdere Sportcasts terug te luisteren.

Omrop Fryslân is ook via WhatsApp te volgen. Via ons WhatsApp-kanaal sturen we je interessante berichten en video’s uit Fryslân en blijf je op de hoogte. Abonneer je hier.