Taeke Triemstra is 'beste kaatser ooit': "Historischer dan PC winnen"
Na de winst in de tweede ronde van de Rengerspartij in Leeuwarden was het punt binnen voor kaatser Taeke Triemstra. Het punt waarmee hij de leider werd in het eeuwige kaatsklassement. Het punt dat hij nodig had om Piet Jetze Faber voorbij te gaan.
Triemstra verloor, samen met Gert-Anne van der Bos en Erwin Zijlstra, uiteindelijk de finale van de Rengerspartij met 5-4 en 6-6 van het partuur van Tjisse Steenstra, Hans Wassenaar en Renze Hiemstra, maar dat mocht de pret niet drukken bij de man die zondag op 886 punten in het eeuwige klassement kwam.
"Of dit mooier is dan het winnen van de PC?", herhaalt Triemstra de vraag die hij na de overwinning in de tweede omloop (5-4 en 6-6 tegen het partuur van Menno van Zwieten, Gabe-Jan van Popta en Pieter Jan Leijenaar) krijgt. De kaatser moet er zelf even om lachen.
Na een lange stilte komt het antwoord: "Dit komt minder vaak voor natuurlijk, de PC heeft ieder jaar weer een winnaar. En hoewel die partij anders is dan alle anderen, is dit misschien net wat historischer."
Ik wist dat vader 400 punten had in het eeueiwge klassement.
Triemstra is vooral de laatste jaren op jacht gegaan naar de koppositie in het klassement, vertelt hij. "Als je mij aan het begin van mijn carrière had gevraagd hoeveel punten de eeuwige nummer één had, had ik dat niet geweten. Ik wist dat mijn vader bijna 400 punten had, dus daar heb je het wel eens over. Dat het leuk zou zijn om evenveel punten als vader te halen."
Schouderblessure
Toen Triemstra erin slaagde na een schouderoperatie weer op niveau te komen, kwam het eeuwige klassement in zijn hoofd. "Ik had toen een paar hele goede jaren. Dan begin je natuurlijk te rekenen. Hoe ver kan ik komen?"
De 40-jarige voorinse ging Piet Jetze Faber voorbij terwijl zijn vader in het publiek zat. "Ik had het misschien nog wel liever gehaald in Minnertsga, want daar zaten veel vrienden in het publiek. Maar dat mijn vader erbij is (hij lag kortgeleden nog in het ziekenhuis, red.) maakt het ook wel heel bijzonder. En de Rengerspartij is ook een prachtige wedstrijd natuurlijk. Het is een mooi moment voor het laatste punt."
Het beslissende moment dat Taeke Triemstra bovenaan het eeuwige klassement komt