Omrop Fryslân

Attractiepark Duinen Zathe in Appelscha neemt AOW'ers aan vanwege personeelskrapte

© Omrop Fryslân
Attractiepark Duinen Zathe in Appelscha neemt AOW'ers aan om personeelskrapte tegen te gaan. Het attractiepark schreef vacatures uit, waar tientallen mensen op reageerden.
"Je mag wel in deze rode auto gaan zitten," zegt Rudolph Witvoet terwijl hij een kind naar een trapauto in het verkeerspark begeleid. De 69-jarige Witvoet werkte zijn hele leven als kok, maar wilde na enige tijd van pensioen toch weer aan de bak.
"Het gaat niet om het geld, want alles wat ik verdien gaat naar Afrika. In de winter zit ik als vrijwilliger in Togo en help ik daar kinderen", legt hij uit. "Van het geld huur ik een busje en breng ik kinderen naar het strand toe. Dan hebben zij een mooie dag. We staan er niet bij stil maar wij hebben het over het algemeen best goed, want daar hebben de kinderen helemaal niets. Dus ik hoop dat ik zo kan helpen."
Attractiepark Duinen Zathe zet tegenwoordig AOW'ers in
Witvoet is een van de tientallen mensen die reageerde op de vacatures. "Als ik hier loop ben ik blij. Gelukkig heb ik nog de fysiek en zit ik goed in mijn vel. Als je hier dan bij de attracties werkt ben je al blij. Ik ben niet iemand die de hele dag op de bank wil blijven zitten. Dus toen ik dit zag ben ik in het gat gestapt."

Win-winsituatie

Voor het pretpark zelf is het enthousiasme van de AOW'ers een win-winsituatie. "Wij zijn blij met deze mensen," zegt manager Judith Nijkamp. "De personeelskrapte werd namelijk een groot probleem. Toen we de vacatures uitschreven had ik niet verwacht dat er zoveel reactie op zou komen."
Het belangrijkste van de situatie is dat werknemers flexibel zijn, zegt Nijkamp. "Dat hebben we aan gegeven bij de sollicitaties. Ze zitten niet vast aan een contract en kunnen met vakantie als ze dat willen, want dat is op te vullen door het hoge aantal werknemers die we al hebben."
Toch is Witvoet dat vooralsnog niet van plan. "Afrika komt wel weer in de winter. Ik wil hier nu eerst mijn dagen meedraaien. Hoeveel dagen dat zijn veranderd elke week, maar laten we zeggen tussen de drie en vijf. Ik zou niet meer anders willen."

Omrop Fryslân is ook via WhatsApp te volgen. Via ons WhatsApp-kanaal sturen we je interessante berichten en video’s uit Fryslân en blijf je op de hoogte. Abonneer je hier.