Omrop Fryslân

Drie keer verlies voor hoogste Friese amateurvoetballers

De drie hoogste Friese amateurclubs stonden zaterdag allemaal met lege handen na negentig minuten voetballen. In de derde divisie ging Harkemase Boys onderuit tegen VVSB, en in de hoofdklasse kreeg ONS Sneek een flink pak slaag van Genemuiden. Ook VV Buitenpost verloor, uit tegen De Dijk.
© Orange Pictures
In Noordwijkerhout moest Harkemase Boys het zaterdag opnemen tegen VVSB. Het eerste half uur waren er kleine kansen voor beide ploegen, maar een doelpunt viel niet in de beginfase.
Dat veranderde in de 35e minuut, toen Mart Bloeming de bal van afstand in de kruising schoot. Met de voorsprong van 0-1 ging Harkemase Boys tien minuten later ook de rust in.

Blel scoort drie keer

VVSB ging in de tweede helft op zoek naar de gelijkmaker. Die kregen ze al na zeven minuten toen Youssef Blel scoorde uit een rebound na een vrije schop van Enzo Huntink. De thuisploeg probeerde door te drukken, maar keeper Jansema kon erger voorkomen voor Harkemase Boys.
Beide ploegen probeerden de winst binnen te halen. Zo werd er een schot van Harkemase Boys van de lijn gehaald, en aan de andere kant moest aanvaller Berwout Beimers verdedigend in actie komen.
De winst ging uiteindelijk naar de thuisploeg doordat Youssef Blel de 2-1 kon maken uit een hoekschop van Enzo Huntink. Tien minuten voor tijd maakte Danny Bakker nog de 3-1 en Blel bepaalde met zijn vierde goal de eindstand op 4-1.

ONS Sneek keihard onderuit

ONS Sneek ging in de hoofdklasse op bezoek op Sportpark De Wetering. Achteraf bekeken hadden de Snekers beter thuis kunnen blijven. De eerste minuten waren spectaculair. Al na zes minuten zette Lars Miedema namelijk de thuisploeg op 1-0.
Het scorebord was net bijgewerkt, toen Gerben Visser voor ONS Sneek de gelijkmaker scoorde. Lang konden de Snekers niet genieten van de 1-1, want acht minuten later, na een kwartier spelen, zette Rens van Benthem Genemuiden weer op voorsprong.

Genemuiden drukt door

Genemuiden drukte daarna het gaspedaal in. Diezelfde Van Benthem maakte ook de 3-1 en voor rust maakte Osama Ben Kaddour er met twee goals zelfs 5-1 van. Daarmee was de wedstrijd wel gespeeld.
In de tweede helft maakte Genemuiden er door goals van Noureddine Boutzamar, Sijmon Eenkhoorn en Martijn Eenkhoorn nog 8-1 van.

Buitenpost verliest door penalty

VV Buitenpost moest het zaterdag in de hoofdklasse opnemen tegen het Amsterdamse De Dijk.
Vlak voor rust kreeg de thuisploeg een strafschop. Dat cadeautje werd uitgepakt door de Amsterdammers waardoor de Blauwkes in de achtervolging moesten. Dat moest gebeuren in de tweede helft, maar het bleef bij 1-0 voor De Dijk.

Omrop Fryslân is ook via WhatsApp te volgen. Via ons WhatsApp-kanaal sturen we je interessante berichten en video’s uit Fryslân en blijf je op de hoogte. Abonneer je hier.