Omrop Fryslân

Heerenveen wil negatieve spiraal nu doorbreken: "Dit doet veel met ons"

Voor het eerst sinds 19 december won sc Heerenveen weer een wedstrijd in de eredivisie. Het werd vrijdagavond 2-0 tegen Heracles Almelo. De ploeg had het nodig. "Dit was heel welkom", zegt verdediger Nick Bakker.
Nick Bakker:
In de afgelopen tijd heeft sc Heerenveen niet goed gepresteerd, concludeert Bakker. "Als je zo lang in een neerwaartse spiraal zit, zo vaak verloren hebt en zo veel negativiteit over je heen hebt gehad, dan is dit wel heel lekker."

Negatieve spiraal doorbreken

Want die druk heeft de ploeg wel gevoeld. "Als je overal leest en hoort 'Heerenveen is drama', 'Heerenveen gaat degraderen' en 'Heerenveen is slecht', dan doet dat wel iets met je. Maar het is wel aan ons om het tegendeel te bewijzen."
Bij de eerste goal volgde daarom al ontlading, geeft Bakker aan. "Dat was juichen. Gelukkig konden we het goed doorbouwen. Jammer genoeg wel een goal tegen, maar gelukkig maak ik weer de 2-0. Gelukkig kon ik hem binnentikken, dat was niet zo moeilijk. Dit doet veel met ons. Ook met het publiek. We hadden een gevoel van onoverwinnelijkheid. We gaven weinig weg. Het kan altijd beter, maar dit geeft goede hoop."
Trainer Ole Tobiasen:
Voor trainer Ole Tobiasen is de opluchting ook groot. Hij nam vorig jaar de trainerstaak over van Johnny Jansen. "Het zijn verdiende punten, complimenten aan de spelers. Ze gaan de wedstrijd met een attitude in. Hoe die jongens bleven gaan, dat is heel mooi."

'Niet met angst het veld op'

Er viel een last van de schouders bij de eerste goal in de 59ste minuut. "Dan is er grote opluchting. Zo blij dat die jongens zichzelf belonen. Iedereen weet in wat voor fase we zitten: punten zijn heel belangrijk om uit de gevarenzone te komen. Later maken we gelukkig de bevrijdende 2-0. Niet achterover hangen, maar steeds blijven voetballen. Daar ben ik trots op. Niet met angst het veld op gaan, maar de wedstrijd maken."
Amin Sarr:
Sarr zelf voelt zich na afloop een tevreden doelpuntenmaker. "Toen ik de bal naar me toe zag komen, dacht ik: blijf kalm, en maak het goed af. Dan zijn we oké. Daarna was het alleen maar blijdschap. Ik was zo blij. Een geweldig gevoel. Ik had al het gevoel dat ik dicht bij een goal was. Dat ik er wel een kon maken vandaag."

Omrop Fryslân is ook via WhatsApp te volgen. Via ons WhatsApp-kanaal sturen we je interessante berichten en video’s uit Fryslân en blijf je op de hoogte. Abonneer je hier.