Fries platform roept overheden op minder defensief naar armoede te kijken
Zowel de landelijke overheid als de gemeenten moeten zich met de huidige inflatie meer inzetten om armoede te voorkomen, zegt Douwe Beimin van het Platform Armoede en Schulden Fryslân.
Het kabinet zou meteen alle btw en heffingen op gas en autobrandstoffen moeten schrappen, vindt Beimin. Dat is volgens hem een vlugge en adequate oplossing om te voorkomen dat mensen met een laag inkomen in acute problemen komen.
"Het kabinet zou dat zo kunnen doen. Op gas en elektriciteit zitten zo'n 55 procent aan heffingen", zegt Beimin. "Nu heb je straks miljoenen mensen die in financiële problemen komen. Ik hoor geluiden dat sommigen er echt niet meer uitkomen. Wij willen daar bij de politiek aandacht voor vragen."
Douwe Beimin van het Platform Armoede en Schulden Fryslân
Armoede gaat niet alleen om mensen met een uitkering, legt Beimin uit. "Het grootste deel van de mensen in armoede zijn werkenden met een laag inkomen. Mensen in de productie, parttimers, zzp'ers."
"Gemeenten te defensief"
Niet alleen het kabinet, ook de gemeente is te defensief en te afwachtend, meent Beimin. "Gemeenten hebben instrumentaria zoals bijzondere bijstand en toeslagmogelijkheden. Maar veel gemeenten verschuilen zich achter: 'dat mag niet', 'dat valt onder de Rijksoverheid', 'wij voeren geen inkomenspolitiek.' Ik vindt dat je je verantwoordelijkheid als gemeenteraad heel breed moet zien."
Beimin roept daarom de politiek op: "Help ze. Ga voor je mensen staan en kies voor de mensen aan de onderkant van de samenleving."