Henk de Jong: "Cambuur mag wel wat brutaler zijn"
Cambuur speelt zondag de uitwedstrijd tegen FC Twente. In de basisopstelling zal Mees Hoedemakers ontbreken. De middenvelder heeft corona. Zijn vervanger wordt Mitchel Paulissen.
Henk de Jong:
Doke Schmidt en Patrick Joosten zijn nog twijfelgevallen. Doke Schmidt heeft in de wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen Fortuna Sittard zijn neus gebroken. Op de training van vrijdag had Schmidt een masker op, maar trainer Henk de Jong wil nog kijken of Schmidt met dat masker ook een wedstrijd kan spelen.
Nog onzeker
"Ik heb Doke in eerste instantie ingedeeld bij de reserves. Hij moet beoordelen of hij kan spelen met het masker. Daar wil ik het nog met hem over hebben." Als Schmidt niet kan spelen is de kans groot dat Jasper ter Heide zijn vervanger wordt, maar dat kan ook nog Jhondly van der Meer worden.
David Sambissa zal waarschijnlijk op de plek van Patrick Joosten spelen. Of Joosten kan spelen wordt zaterdag nog bekeken.
Het ging De Jong niet naar de zin
Op de training van vrijdag liet Henk de Jong zich met nadruk gelden. Het ging hem niet naar de zin, zo vertelt hij. "Ja, er moest even wat gebeuren. Omdat ik vind dat wij een gouden medaille in handen hebben. Alleen, die moet er wel komen. Je hebt het ook in de wedstrijden gezien. De eerste drie minuten, denk ik: ja, kom op. En dat was nu in de training ook zo. Dan moet ik erbovenop zitten. Wij zijn maar hele normale gasten met elkaar, maar we mogen wel wat brutaler zijn."
FC Twente is de club die het heel goed doet dit seizoen. De ploeg van trainer Ron Jans staat vijfde met 45 punten uit 24 wedstrijden.
Henk de Jong: "Ja, prachtige club, grote achterban. En Ron Jans doet het geweldig met zijn staf. Het is voor ons een uitdaging. Ik hoop dat het stadion helemaal vol zit. Dat is het mooiste wat er is. Laat maar komen. Wij kunnen hier ook resultaat halen. Als je bij AZ een punt kunt halen, dan kan het hier ook."