Cambuur kan na lange tijd weer eens drie punten bijschrijven
SC Cambuur heeft voor het eerst sinds 10 december weer eens een wedstrijd gewonnen. In eigen stadion waren de Leeuwarders te sterk voor Fortuna Sittard (2-1).
Jamie Jacobs mocht weer in de basis beginnen bij Cambuur. Jacobs werd in de wedstrijd tegen Feyenoord vorige week nog gepasseerd, maar krijgt nu weer de voorkeur boven Mitchel Paulissen.
Opstelling SC Cambuur: Stevens; Schmidt, Mac-Intosch, Schouten, Bangura; Jacobs, Hoedemakers, Maulun; Joosten, Boere en Kallon.
Na 18 minuten was de eerste kans voor Cambuur. Fortuna kreeg een vrije trap niet goed weg. De bal kwam bij Issa Kallon die hard uithaalde, maar de bal ging recht op doelman Yannick van Osch.
Fortuna opent de score
Fortuna Sittard had tot dat moment nog geen kansen gehad, maar hun eerste echte kans was wel meteen raak. Mickaël Tirpan gaf een afgemeten voorzet en Deroy Duarte kopte raak: 0-1.
Calvin Mac-Intosch had meteen daarna gelijk kunnen maken, maar zijn kopbal ging naast.
In de 29ste minuut werd Kallon de diepste ingestuurd. De aanvaller sneed naar binnen en schoot, maar zijn inzet werd gekeerd door Van Osch.
0-2 afgekeurd, 1-1 via Boere
Even later had Cambuur geluk met de arbitrage. Charlison Benschop scoorde uit de rebound, nadat een schot van Zian Flemming tegen was gehouden door keeper Sonny Stevens.
Scheidsrechter Yannick van der Laan keurde het doelpunt echter af na tussenkomst van de VAR. Die vond dat Flemming een overtreding had gemaakt.
Cambuur profiteerde optimaal, want het kwam in de 35e minuut op gelijke hoogte. Tom Boere tikte een voorzet van Patrick Joosten binnen: 1-1.
Na rust was de eerste mogelijkheid voor Cambuur. Robin Maulun schoot een vrije trap van grote afstand op doel. Keeper Van Osch had het lastig met de stuit in het schot, maar zonder gevolg: de bal hobbelde tegen de paal.
Kansen worden groter
Daarna raakte ook Fortuna het aluminium. Na een hoekschop kwam de bal voor de voeten van Dimitrios Siovas. Het schot van de Griek eindigde tegen de lat.
De kansen werden langzaamaan groter en Cambuur kreeg in de 65e minuut een prima mogelijkheid. Boere stond na een voorzet van Maulun helemaal vrij voor het doel, maar de spits produceerde niet meer dan een slap kopballetje.
Boere maakte zijn fout tien minuten later echter weer goed. De spits was namelijk het eindstation van een mooie Cambuuraanval via Maulun en Mitchel Paulissen: 2-1.
Schmidt redt Cambuur
In de laatste minuut kreeg Fortuna nog een enorme kans op de gelijkmaker. Paul Gladon wipte de bal over Stevens, maar net voor de lijn haalde Doke Schmidt de bal op spectaculaire wijze weg.
In de slotfase vielen Schmidt en zijn vervanger Maxim Gullit geblesseerd uit. Met name Gullit lijkt een zware blessure opgelopen te hebben. Door de behandelingen lag het spel lange tijd stil.
Na de onderbrekingen werd niet meer gescoord. Cambuur heeft nu 33 punten en is vooralsnog achtste.