Cambuur verliest van hekkensluiter PEC Zwolle na doelpuntenfestijn
SC Cambuur en PEC Zwolle hebben het publiek in het Cambuurstadion zaterdag flink vermaakt. Na 90 minuten eindigde het spektakelstuk in 3-4.
Bij Cambuur stond Tom Boere in de spits, omdat Roberts Uldrikis geblesseerd is. Calvin Mac-Intosch mocht weer centraal achterin beginnen.
Opstelling SC Cambuur: Stevens; Schmidt, Mac-Intosch, Schouten, Bangura; Jacobs, Hoedemakers, Maulun; Kallon, Boere en Joosten.
Er mochten eindelijk weer toeschouwers in het Cambuurstadion en het publiek kreeg ook al snel een doelpunt te zien. Helaas voor de fans van Cambuur was het een doelpunt van PEC Zwolle.
Drie doelpunten in negen minuten
Daishawn Redan was doorgebroken aan de linkerkant. Redan gaf de bal goed voor op Oussama Darfalou die helemaal vrijstond. De Algerijn maakte het eenvoudig af: 0-1.
Nog geen drie minuten later lag de tweede goal er ook al in. PEC speelde een drie-tegen-tweesituatie goed uit. Mees de Wit scoorde na een assist van Redan: 0-2. Het doelpunt viel na 5 minuten en 15 seconden. PEC stond nog nooit zo snel met 2-0 voor in een eredivisieduel.
Cambuur kreeg al snel de kans om terug te komen in de wedstrijd. Issa Kallon werd onderuit gehaald en scheidsrechter Ingmar Oostrom gaf een penalty. Robin Maulun bleef rustig en schoot de 1-2 binnen.
Het spel ging daarna op en neer, maar doelpunten bleven even uit. Darfalou was er dichtbij voor PEC, maar keeper Sonny Stevens kon zijn kopbal tegenhouden.
Gaandeweg de eerste helft nam Cambuur het initiatief meer en meer in handen. De Leeuwarders kregen echter niet veel kansen. Doke Schmidt was er net voor rust nog het dichtst bij, maar doelman Kostas Lamprou van PEC zag de bal recht op zich afkomen.
Fout helpt Cambuur naast PEC
In de 43ste minuut viel de gelijkmaker toch. Kallon probeerde het maar eens vanuit een moeilijke hoek en niet ten onrechte, zo bleek. Lamprou liet de bal namelijk door zijn voeten de goal in stuiteren: 2-2.
In de eerste fase na rust was PEC Zwolle de betere ploeg. In de 56ste minuut kwam PEC ook op voorsprong. Darfalou gaf de bal voor op Redan, waarna Redan de bal knap in de goal schoot: 2-3.
PEC loopt verder weg
Tien minuten later werd het nog erger voor de Leeuwarders. Pelle Clement kreeg een vrije trap bij Bram van Polen die met één voetbeweging Stevens verraste: 2-4. Een vijfde tegengoal bleef Cambuur wel bespaard, omdat de VAR een doelpunt van Redan afkeurde in verband met buitenspel.
Door het afgekeurde doelpunt was er nog wat mogelijk voor Cambuur. Helemaal nadat invaller David Sambissa met een mooi gekruld schot voor de 3-4 zorgde.
Geen tweede strafschop
In de 81ste minuut kreeg Cambuur voor de tweede keer deze wedstrijd een penalty. De bal kwam tegen de hand van Clement en scheidsrechter Oostrom vond het genoeg voor een strafschop. De VAR vond echter dat de hand voldoende langs het lichaam van Clement zat en dus ging er een streep door het buitenkansje op de gelijkmaker.
Cambuur begon aan een echt slotoffensief. PEC kraakte: tot twee keer toe werd een bal van de doellijn gehaald door een verdediger van de ploeg uit Zwolle, maar het doelpunt viel niet meer. Ook het counterende PEC kreeg de bal er niet meer in. Eindstand: 3-4.
Het is alweer de zesde wedstrijd op rij in de eredivisie die Cambuur niet weet te winnen.