Erwin Mulder nu bankzitter: "Ik zag dit niet aankomen"
Erwin Mulder is zeer teleurgesteld dat hij niet langer eerste doelman van sc Heerenveen is. Trainer Johnny Jansen kiest in de tweede seizoenshelft voor Xavier Mous.
"Ik ben teleurgesteld, maar ik zal blijven vechten":
"Ik hoorde het 4 januari", vertelt Mulder. "Ik zat thuis in quarantaine vanwege covid en toen kreeg ik een belletje van Johnny Jansen en de keeperstrainer (Ruud Hesp, red.). Dat is een mededeling die niet leuk is. De reden? Waar het op neerkomt is dat Xavier het prima heeft gedaan. Maar ik vind dat ik moet spelen."
Als je dit dan gelijk de eerste dag te horen krijgt, dan is dat niet fijn.
Mulder voelde het niet aankomen. Helemaal het moment niet. "Ik ben drie en een halve maand geblesseerd geweest en heb hard gewerkt om weer fit te worden. Dan hoop je in januari tijdens de korte voorbereiding te kunnen laten zien dat je er weer bent. En als je dit dan gelijk de eerste dag te horen krijgt, dan is dat niet fijn."
Met Mulder op de bank speelt sc Heerenveen dinsdag thuis tegen Go Ahead Eagles in de achtste finale van de KNVB-beker.
De wedstrijd begint om 21.00 uur en is rechtstreeks te volgen in een extra sportprogramma bij Omrop Fryslân op de radio. Het commentaar komt van Arjen de Boer.
Mulder keepte van 2015 tot en met 2017 al 67 wedstrijden voor Heerenveen. Na een avontuur bij Swansea kwam hij in de zomer van 2020 terug naar Fryslân. Daar werd hij direct weer eerste keeper.
Hij vindt dat hij het verdienstelijk heeft gedaan. "Ik denk dat ik vorig jaar een goed seizoen heb doorgemaakt en belangrijk geweest ben voor het team, zowel op als naast het veld. Daardoor is de keuze ook op mij gevallen om aanvoerder te worden. Dan hoop je wel dat je een streepje voor hebt en iets meer krediet hebt."
Klaar zijn
De 32-jarige doelman baalt flink, maar wil niet direct opgeven. "Bij één tegenslag ga ik niet gelijk op zoek naar iets anders. Ik wil ervoor vechten. Als ze me nodig hebben, moet ik ervoor zorgen dat ik er klaar voor ben. Hard werken wordt beloond en dat zal ik altijd blijven doen."