Supporters SC Heerenveen krijgen werkstraffen voor mishandeling Fortuna-fan
Vijf mannen uit Heerenveen, Sneek en Oldeholtwolde hebben werkstraffen gekregen van tussen de 50 en 120 uren, omdat ze afgelopen jaar een supporter van de voetbalclub Fortuna Sittard aangevallen en mishandeld hebben.

De vijf SC Heerenveen-fans hadden het voorzien op de rugzak van het slachtoffer. Ze dachten dat daar vlaggen van Fortuna in zaten en die wilden ze hebben. Maar het slachtoffer had geen vlaggen bij zich. Hij werd geslagen en geschopt terwijl hij op de grond lag.
Justitie had hogere straffen geëist, vanwege de poging tot doodslag. De rechtbank vindt dat dat niet kan worden bewezen en strafte de vijf verdachten voor openlijke geweldpleging en het proberen om goederen te stelen. Ze moeten het slachtoffer ook 2500 euro smartengeld betalen.