Friese successen op muziekconcours in De Lawei

Brassband Excelsior uit Ferwert heeft de prijs voor het beste inspeelwerk behaald op het muziekconcours OMF. De brassband speelt onder leiding van Gijs Huesinkveld. De band uit Ferwert eindigde over de hele dag gezien net niet als hoogste met 92.75 van de 100 punten.
Inspeelwerk brassband Excelsior Ferwert: I know thou art mine - Leonard Ballantine
© Omrop Fryslân, Frederik Kampstra
De hoogste score van de dag was voor Brassband Gloria Deï uit Gerkesklooster. Die behaalde onder leiding van dirigent Jaap Musschenga 93.08 punten.
In totaal deden 15 orkesten mee aan het muziekconcours, dat werd gehouden in De Lawei in Drachten. De driekoppige jury was niet scheutig met de punten. Zes orkesten hebben de mogelijkheid gekregen om te promoveren na een hogere divisie.
De complete uitslag is te vinden op www.omfryslan.nl/.
Voorzitter Johan Meesters van de OMF met de prijsuitreiking
Bij het concours worden ook opnames gemaakt voor het Koperkanaal van Omrop Fryslân. Dat is er speciaal voor liefhebbers van de muziek van harmonie, fanfare en brassband.