Leeuwarder (31) verkoopt uit wraak auto van ex
Een Leeuwarder van 31, die uit wraak de auto van zijn ex-vriendin verkocht, moet een werkstraf van 80 uur doen en krijgt een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken. Hij moet ook de 1500 euro, die hij voor de Suzuki kreeg, aan de Staat betalen.

De Leeuwarder had eind oktober vorig jaar de Suzuki Swift van zijn vriendin verkocht aan een autohandelaar. "Dat had ik niet moeten doen", zei hij maandag in de rechtbank. Hij zei dat hij onder invloed was van drugs toen hij de auto verkocht.
Verkeersruzie
De man deed meer dingen verkeerd: bij een verkeersruzie had hij een klap gegeven. De Leeuwarder zelf zegt dat hij niet had geslagen, maar dat hij een duw in het gezicht gaf. Ze hadden ruzie gekregen nadat de Leeuwarder hard moest remmen toen het slachtoffer het zebrapad op liep. Een getuige zei dat de Leeuwarder veel te hard reed.
De verkochte auto gaat terug naar de eigenaar. Naast de straffen moet de Leeuwarder zich melden bij de verslavingszorg.