Celstraf geëist voor mishandeling en bedreiging van vriendin

Tegen een man uit Leeuwarden is zeven maanden cel geëist, omdat hij zijn vriendin heeft bedreigd en mishandeld en haar hondje heeft gestolen. De man en de vrouw hadden geregeld ruzie met elkaar.
Rjochter © Omrop Fryslân, Joris Kalma
Toen de vrouw hem een keer het huis niet in wilde laten, klom hij via een raampje toch naar binnen. Hij vond dat ze hem nog geld schuldig was. Om dat te bewerkstelligen, pakte hij van haar de chihuahua en de mobiele telefoon af, die ze van hem had gekregen. Hij bracht het later weer terug en greep haar toen hij de keel.

Datingsite

Een maand later liet de man zich via het balkon van de bovenburen op dat van het huis van zijn vriendin zakken en kwam hij zo binnen. Hij wilde toen verhaal halen omdat hij had gehoord dat de vrouw op een datingsite actief was. Hij mishandelde en bedreigde haar en nam de telefoon weer mee.
De verdachte zei dat hij de vrouw bij de keel had gegrepen omdat ze agressief was en omdat hij wilde dat ze zou ophouden met schreeuwen. De rechter doet over twee weken uitspraak.