Tien vaten met olie aangespoeld op Terschelling en Ameland

Er zijn meerdere vaten met olie aangespoeld op de Friese waddeneilanden. Sommigen zijn lek, en zorgen voor olieplassen op het strand.
Op het strand van Terschelling zijn in totaal zeven olievatten aangespoeld. Op Ameland ging het om drie.
Op een van de vaten staat dat het gaat om 'Marine System Oil' van het Chinese merk KunLun. Dergelijke olie wordt gebruikt op schepen.

"Het komt vaker voor dat er spullen aanspoelen op de eilanden. Maar zulke olievaten zijn wel uitzonderlijk", zegt Lennard Geerts. Hij is journalist bij Omrop Fryslân en woont op Terschelling.
De vaten zaten dicht toen ze aanspoelden, maar sommigen zijn ze lek geraakt. Het gaat niet om grote olieplassen op de stranden.
De brandweer heeft geholpen met het opruimen van de olie.
Mensen die meer vaten vinden, worden opgeroepen om de gemeente te waarschuwen. Het is niet duidelijk waar de vaten precies vandaan komen.