Nieuw paard bezorgt Van der Horst succes bij debuut
Haar nieuwe paard moet amazone Rixt van der Horst paralympisch succes brengen. De eerste wedstrijd met Akuna Matata geeft in ieder geval goede hoop.

Van der Horst presenteerde haar nieuwe Duitse merrie twee weken geleden in Oranjewoud. Over twee jaar wil de Grouster amazone goud pakken met Akuna Matata in Parijs.
Afgelopen weekend was in het Waregem het debuut van het nieuwe paard met Van der Horst op de rug. Op alle drie wedstrijddagen in België pakten ze de overwinning.
Rixt van der Horst (26 januari 1992) werd tien weken te vroeg geboren. Ze heeft daar verschillende beperkingen aan overgehouden, zoals scoliose. Scoliose is een verkromming aan de ruggengraat. Daardoor loopt ze moeilijk.
Het bemachtigen van Akuna Matata was niet eenvoudig. Daar was onder andere hulp van sponsoren voor nodig, zoals het Foppe Fonds.
Over een maand is het Nederlands kampioenschap. Daar moet Van der Horst punten pakken om zich te plaatsen voor het wereldkampioenschap later dit jaar.