Aanbesteding beheer Jouster zwembad gaat niet door
Het beheer van zwembad Swimfun in Joure blijft gewoon in handen van stichting de Stiennen Flier, als het aan de burgemeester en wethouders van De Fryske Marren ligt. Dat maakte wethouder Durk Durksz vrijdagmiddag bekend bij de heropening van het zwembad na een verbouwing. De gemeente is eigenaar van het zwembad en de sporthal ernaast.
Na een periode waarin de verhoudingen slecht waren, werd besloten om ook andere potentiële beheerders een kans te geven met een aanbesteding in 2020.
Maar de verhoudingen zijn nu weer goed en ook met het zwembad gaat het prima. Daarom wil de gemeente het zwembad en de sporthal onderbrengen in een zogenaamd sportbedrijf met de gemeente als enige aandeelhouder. Als de gemeenteraad het daarmee eens is, kan de nieuwe constructie op 1 januari 2019 beginnen.