Keatsen 2017

Utslaggen 164e PC

    De útslaggen binne ek te finen op Teletekstpagina 570 (1e omloop), 571 (2e omloop), 572 (heale finale) en 573 (finale).

    1e omloop:
    Triemstra (1) - Boersma (2): 5-0, 6-0
    Diertens (3) - Ennema (4): 5-5, 6-4
    Tolsma (5) - Kingma (6): 5-1, 6-4
    Van Zuiden (7) - Van der Veen (8): 5-1, 6-6
    Van der Bos (9) - Van Zwieten (10): 5-5, 6-4
    Bergsma (11) - Zijlstra (12): 5-1, 6-2
    Dijkstra (13) - Attema (14): 5-5, 6-6, 14 wint
    Boomsma (15) - Baarda (16): 5-2, 6-0

    2e omloop:
    Triemstra (1) - Diertens (3): 5-2, 6-2
    Tolsma (5) - Van Zuiden (7): 5-2, 6-4
    Van der Bos (9) - Bergsma (11): 5-1, 6-2
    Attema (14) - Boomsma (15): 5-2, 6-2

    Heale finale:
    Triemstra (1) - Tolsma (5): 5-5, 6-4
    Van der Bos (9) - Attema (14): 5-5 6-6, 14 wint

    Finale:
    Triemstra (1) - Attema (14): 5-5, 6-6, 1 wint

    (advertinsje)

    Hichtepunten finale

    Hichtepunten heale finale

    Hichtepunten fan de 2e omloop

    Lêste slaggen fan de 1e omloop

    Wat bart der rûnom it fjild?

    Nijsfideo's

    Lotting 2017

      1. Bauke Triemstra 2. Elgar Boersma
      Alle Jan Anema Bauke Dijkstra
      Hendrik Kootstra Willem Heeringa
      -  
      3. Johan Diertens 4. Durk Ennema
      Hyltje Bosma Pieter van de Schoot
      Steven de Bruin Laas Pieter van Straten
      -  
      5. Hendrik Tolsma 6. Enno Kingma
      Allard Hoekstra Renze Pieter Hiemstra
      Sjoerd de Jong Hans Wassenaar
      -  
      7. Peter van Zuiden 8. Johannes van der Veen
      Kees van der Schoot Hendrik Jan van der Velde
      Evert Pieter Tolsma Thomas van Zuiden
      -  
      9. Gert-Anne van der Bos 10. Menno van Zwieten
      Taeke Triemstra Hylke Bruinsma
      Tjisse Steenstra Erwin Zijlstra
      -  
      11. Marten Bergsma 12. Arnold Zijlstra
      Dylan Drent Pieter Jan Plat
      Patrick Scheepstra Haye Jan Nicolay
      -  
      13. Jelte Pieter Dijkstra 14. Jelle Attema
      Pier Piersma Jacob Klaas Haitsma
      Jan Schurer Hillebrand Visser
      -  
      15. Auke Boomsma 16. Wierd Baarda
      Jelle Jaap Stiemsma Marco de Groot
      Sip Jaap Bos Douwe Anema
      -  

      De Frouljus PC by Omrop Fryslân

      Woansdei 23 augustus is de dei fan de 41ste Frouljus PC; de wichtichste keatspartij foar froulju. Wa wurde opfolgers fan Ilse Tuinenga, Sjoukje Visser en Manon Scheepstra? Omrop Fryslân docht de hiele dy op op de radio live ferslach fan de Frouljus PC yn Weidum. De wedstriid begjint om 11.00 oere.

      Utslaggen Frouljus PC

        Earste omloop

        Kuperus (1) - Krol (2): 5-5, 6-6 (partoer 2 wint)
        Tuinenga (3) - Monfils (4): 5-5, 6-6 (partoer 3 wint)
        Bruinsma (5) - Hempenius (6): 5-5, 6-6 (partoer 5 wint)
        Dijkstra (7) - Hofman (8): 5-4, 6-2
        Jansma (9) - Sweering (10): 0-5, 2-6
        Okkema (11) - Van der Meer (12): 3-5, 6-6

        Twadde omloop

        Krol (2) - Tuinenga (3): 5-4, 6-0
        Bruinsma (5) - Hofman (8): 5-4, 6-6
        Sweering (10) - Van der Meer (12): 3-5, 6-6

        Heale finale

        Krol (2) - Bruinsma (5): 5-0, 6-0
        Van der Meer (12), steand nûmer

        Finale

        Krol (2) - Van der Meer (12): 5-2, 6-4

        De Freule by Omrop Fryslân

        • Geert van Tuinen is yn Wommels

        Op woansdei 9 augustus wurdt de Freulepartij keatst yn Wommels. De keastpartij is de belangrykste keatspartij foar jonges fan 14 oant 16 jier. Dielname oan dizze partij is foar jongespartoeren fan ôfdielingen fan ’e KNKB.

        Omrop Fryslân docht fan 9.00 oere ôf ferslach fan de Freule. Klik hjir foar de radiostream en hjir foar de liveblog. Op dizze pagina fynst de útslaggen en ferslach fan dy dei werom.

        Utslaggen Freule

          Earste omloop:

          Wytmarsum (1) - Winsum (2): 3-5, 2-6
          Eksmoarre (3) - Berltsum (4): 5-0, 6-6
          Tsjom (5) - Easterein (6): 3-5, 4-6
          Damwâld (7) - Frjentsjer (8): 1-5, 6-6
          Alde Leie (9) - Reduzum (10): 0-5, 6-6
          Dronryp (11) - Doanjum (12): 5-1, 6-0
          Wjelsryp (13) - Grou (14): 0-5, 2-6
          Peins (15) - Tsjummearum (16): 2-5, 2-6
          Arum (17) - Wergea (18): 5-1, 6-4
          Minnertsgea (19) - Seisbierrum-Pitersbierrum (20): 5-2, 6-4
          Weidum (21) - Ternaard (22): 2-5, 2-6
          Baard (23) - Ferwert (24): 5-2, 6-4
          Hijum-Feinsum (25) - Goutum (26): 1-5, 0-6
          Stiens (27) - Lollum-Waaksens (28): 2-5, 4-6
          Mantgum (29) - Balk (30): 5-1, 6-0
          Folsgeare (31) - Huzum (32): 5-5, 0-6
          Gaast-Ferwâlde (33) - Jellum-Bears (34): 5-4, 6-6
          Spannum (35) - Makkum (36): 5-1, 6-4
          Eanjum (37) - Sint-Anne (38): 5-0, 6-4
          Ingelum (39) - Nijewier-Mitselwier-Easternijtsjerk (40): 4-5, 2-6
          Boalsert (41) - Jelsum-Koarnjum-Britsum (42): 5-2, 6-0
          Achlum (43) - Wommels (44): 5-5, 6-2
          Ie (45) - Moarre-Ljussens (46): 5-0, 6-2
          De Hommerts-Jutryp (47) - Kimswert (48): 1-5, 0-6
          Menaam (49) - Bitgum (50): 5-2, 6-2
          Reahûs-Turns (51) - Penjum (52): 5-5, 2-6
          Skearnegoutum (53) - steand nûmer

          Twadde omloop:

          Skearnegoutum (53) - Winsum (2): 2-5, 4-6
          Eksmoarre (3) - Easterein (6): 5-0, 6-0
          Frentsjer (8) - Reduzum (10): 5-5, 6-6 (Reduzum wint)
          Dronryp (11) - Grou (14): 5-5, 6-0
          Tsjummearum (16) - Arum (17): 2-5, 2-6
          Minnertsgea (19) - Ternaard (22): 5-1, 6-2
          Baard (23) - Goutum (26): 5-1, 6-2
          Lollum-Waaksens (28) - Mantgum (29): 5-3, 6-4
          Huzum (32) - Gaast-Ferwâlde (33): 2-5, 2-6
          Spannum (35) - Eanjum (37): 2-5, 4-6
          Nijewier-Mitselwier-Easternijtsjerk (40) - Boalsert (41): 1-5, 0-6
          Achlum (43) - Ie (45): 2-5, 2-6
          Kimswert (48) - Menaam (49): 1-5, 2-6
          Penjum (52) - steand nûmer 

          Tredde omloop

          Penjum (52) - Winsum (2): 1-5, 4-6
          Eksmoarre (3) - Reduzum (10): 5-0, 6-2
          Dronryp (11) - Arum (17):3-5, 6-6
          Minnertsgea (19) - Baard (23): 2-5, 2-6
          Lollum-Waaksens (28) - Gaast-Ferwâlde (33): 5-4, 6-4
          Eanjum (37) - Boalsert (41): 1-5, 2,6
          Ie (45) - Menaam (49): 1-5, 4-6

          Fjirde omloop

          Winsum (2) - Eksmoarre (3): 0-5, 6-6
          Arum (17) - Baard (23): 3-5, 6-6
          Lollum-Waaksens (28) - Boalsert (41): 5-5, 4-6
          Menaam (49) - steand nûmer

          Heale finale

          Menaam (49) -  Eksmoarre (3): 5-5, 2-6
          Baard (23) - Boalsert (41): 5-5, 0-6

          Finale

          Eksmoarre (3) - Boalsert (41): 3-5,  6-6

          (advertinsje)