Freule 2017

De Freule by Omrop Fryslân

  • De earste oeren fan de Freule
  • Geert van Tuinen is yn Wommels

Op woansdei 9 augustus wurdt de Freulepartij keatst yn Wommels. De keastpartij is de belangrykste keatspartij foar jonges fan 14 oant 16 jier. Dielname oan dizze partij is foar jongespartoeren fan ôfdielingen fan ’e KNKB.

Omrop Fryslân docht fan 9.00 oere ôf ferslach fan de Freule. Klik hjir foar de radiostream en hjir foar de liveblog. Op dizze pagina fynst de útslaggen en ferslach fan dy dei werom.

(advertinsje)

Utslaggen Freule

    Earste omloop:

    Wytmarsum (1) - Winsum (2): 3-5, 2-6
    Eksmoarre (3) - Berltsum (4): 5-0, 6-6
    Tsjom (5) - Easterein (6): 3-5, 4-6
    Damwâld (7) - Frjentsjer (8): 1-5, 6-6
    Alde Leie (9) - Reduzum (10): 0-5, 6-6
    Dronryp (11) - Doanjum (12): 5-1, 6-0
    Wjelsryp (13) - Grou (14): 0-5, 2-6
    Peins (15) - Tsjummearum (16): 2-5, 2-6
    Arum (17) - Wergea (18): 5-1, 6-4
    Minnertsgea (19) - Seisbierrum-Pitersbierrum (20): 5-2, 6-4
    Weidum (21) - Ternaard (22): 2-5, 2-6
    Baard (23) - Ferwert (24): 5-2, 6-4
    Hijum-Feinsum (25) - Goutum (26): 1-5, 0-6
    Stiens (27) - Lollum-Waaksens (28): 2-5, 4-6
    Mantgum (29) - Balk (30): 5-1, 6-0
    Folsgeare (31) - Huzum (32): 5-5, 0-6
    Gaast-Ferwâlde (33) - Jellum-Bears (34): 5-4, 6-6
    Spannum (35) - Makkum (36): 5-1, 6-4
    Eanjum (37) - Sint-Anne (38): 5-0, 6-4
    Ingelum (39) - Nijewier-Mitselwier-Easternijtsjerk (40): 4-5, 2-6
    Boalsert (41) - Jelsum-Koarnjum-Britsum (42): 5-2, 6-0
    Achlum (43) - Wommels (44): 5-5, 6-2
    Ie (45) - Moarre-Ljussens (46): 5-0, 6-2
    De Hommerts-Jutryp (47) - Kimswert (48): 1-5, 0-6
    Menaam (49) - Bitgum (50): 5-2, 6-2
    Reahûs-Turns (51) - Penjum (52): 5-5, 2-6
    Skearnegoutum (53) - steand nûmer

    Twadde omloop:

    Skearnegoutum (53) - Winsum (2): 2-5, 4-6
    Eksmoarre (3) - Easterein (6): 5-0, 6-0
    Frentsjer (8) - Reduzum (10): 5-5, 6-6 (Reduzum wint)
    Dronryp (11) - Grou (14): 5-5, 6-0
    Tsjummearum (16) - Arum (17): 2-5, 2-6
    Minnertsgea (19) - Ternaard (22): 5-1, 6-2
    Baard (23) - Goutum (26): 5-1, 6-2
    Lollum-Waaksens (28) - Mantgum (29): 5-3, 6-4
    Huzum (32) - Gaast-Ferwâlde (33): 2-5, 2-6
    Spannum (35) - Eanjum (37): 2-5, 4-6
    Nijewier-Mitselwier-Easternijtsjerk (40) - Boalsert (41): 1-5, 0-6
    Achlum (43) - Ie (45): 2-5, 2-6
    Kimswert (48) - Menaam (49): 1-5, 2-6
    Penjum (52) - steand nûmer 

    Tredde omloop

    Penjum (52) - Winsum (2): 1-5, 4-6
    Eksmoarre (3) - Reduzum (10): 5-0, 6-2
    Dronryp (11) - Arum (17):3-5, 6-6
    Minnertsgea (19) - Baard (23): 2-5, 2-6
    Lollum-Waaksens (28) - Gaast-Ferwâlde (33): 5-4, 6-4
    Eanjum (37) - Boalsert (41): 1-5, 2,6
    Ie (45) - Menaam (49): 1-5, 4-6

    Fjirde omloop

    Winsum (2) - Eksmoarre (3): 0-5, 6-6
    Arum (17) - Baard (23): 3-5, 6-6
    Lollum-Waaksens (28) - Boalsert (41): 5-5, 4-6
    Menaam (49) - steand nûmer

    Heale finale

    Menaam (49) -  Eksmoarre (3): 5-5, 2-6
    Baard (23) - Boalsert (41): 5-5, 0-6

    Finale

    Eksmoarre (3) - Boalsert (41): 3-5,  6-6

    Lotting Freule

      1. Wytmarsum 2. Winsum
      Redmer Zaagemans Wessel Hilverda
      Jorn Hofstra Hessel Postma
        Sipco Greidanus
      ------------------------------ ------------------------------
      3. Eksmoarre 4. Berltsum
      Pieter Jan Leijenaar Allard van Wigcheren
      Albert Feenstra Thomas Dijkstra
      Jelmer Dijkstra Wytze Wassenaar
      ------------------------------ ------------------------------
      5. Tsjom 6. Easterein
      Steven Koster Bauke Reijnhoudt
      Redmer Cnossen Kees van der Horst
      Robin Benders Rutger Wiersma
      ------------------------------ ------------------------------
      7. Damwâld 8. Frjentsjer
      Jorn Hoekstra René de Haan
      Sieuwe Kazimier Siard Bloemsma
      Anne Jelmer Hellinga Jort Norder
      ------------------------------ ------------------------------
      9. Alde Leie 10. Reduzum
      Gerrit Lieuwe v.d. Plaats Jesper Tolsma
      Fabian Cuperus Bouke Andries Boersma
      Hidde Zijlstra Hessel de Ree
      ------------------------------ ------------------------------
      11. Dronryp 12. Doanjum
      Taeke Hofman Martin Schinkel
      Jasper Jager Folkert Postma
      Lucas Postma Sander Spoelstra
      ------------------------------ ------------------------------
      13. Wjelsryp 14. Grou
      Rudmer Scharringa Werner Veenstra
      Tim te Velthuis Stan van den Berg
      Tjerk Smink Tjardi Hoeksma
      ------------------------------ ------------------------------
      15. Peins 16. Tsjummearum
      Wytse Vollema Jelle Pieter van de Walt
      Rimar Looge Hylke Jan van de Walt
      Wessel van Wier Jurre Broekstra
      ------------------------------ ------------------------------
      17. Arum 18. Wergea
      Germ Epema Jesse Ypma
      Jorrit Tolsma Hedser Mud
      Dirk-Henk Kuipers Bote Groen
      ------------------------------ ------------------------------
      19. Minnertsgea 20. Seisbierrum-Pitersbierrum
      Hidde Poelstra Alwin Boschma
      Geert Siegersma Rene van der Walt
      Jeroen Haarsma Marten Jansen
      ------------------------------ ------------------------------
      21. Weidum 22. Ternaard
      Yme Kramer Simon van der Weg
      Æbe Haima Almer Zijlstra
      Pier Koopmans Germer van der Weg
      ------------------------------ ------------------------------
      23. Baard 24. Ferwert
      Geert Reitsma André van Dijk
      Durk Hoogma Wybe Kor Pijnacker
      Stefan van der Meer Marco van Dijk
      ------------------------------ ------------------------------
      25. Hijum-Feinsum 26. Goutum
      Thomas Beeksma Wessel v.d. Woud
      Arjan van der Wal Redmer Wijnstra
      Giancarlo Teitsma Jarno Hoonstra
      ------------------------------ ------------------------------
      27. Stiens 28. Lollum-Waaksens
      Jelger van der Meulen Sietze Bouma
      Rick Hayma Germ Pyt van Popta
      Wilke van der Meulen Gabe-Jan van Popta
      ------------------------------ ------------------------------
      29. Mantgum 30. Balk
      Arjen Talsma Jelte Hotsma
      Ignas Dijkstra Johan Rienstra
      Gjalt Sjirk de Groot Gerben Jelke Gerbrandy
      ------------------------------ ------------------------------
      31. Folsgeare 32. Huzum
      Wiebren Posthuma Allard Dijkstra
      Matthijs Beuckens Dennis Reekers
      Feike Douwe Zijlstra Keanu Braaksma
      ------------------------------ ------------------------------
      33. Gaast-Ferwâlde 34. Jellum-Bears
      Douwe Lycklama à Nijeholt Harold de Boer
      Dooitze de Boer Jurjen Miedema
      Gerben de Boer Wiebe Siemen Leenstra
      ------------------------------ ------------------------------
      35. Spannum 36. Makkum
      Simon van der Vaart Ingmar Wijma
      Jeroen de Boer Lars Onrust
      Jasper de Boer Ype Bert van der Logt
      ------------------------------ ------------------------------
      37. Eanjum 38. Sint-Anne
      Gerwin Dijkstra Jesse Kroondijk
      Gerrit Dijkstra Jorrit Boersma
      Sytse Koree Chris Miedema
      ------------------------------ ------------------------------
      39. Ingelum 40. Nijewier-Mitselwier-Easternijtsjerk
      Menno Osinga Dylan Cuperus
      Remco Osinga Hendrik Willem van der Vorst
      Jurrit Osinga Douwe Pieter Kuiper
      ------------------------------ ------------------------------
      41. Boalsert 42. Jelsum-Koarnjum-Britsum
      Hidzer Bogaard Anco Vroom
      Jelle Cnossen Rimar Nicolay
      Menno Galama Jelte Agema
      ------------------------------ ------------------------------
      43. Achlum 44. Wommels
      Michiel Anema Wytse Yntema
      Jort de Jong Wessel Schraa
      Arjan Oevering Wesley van de Wint
      ------------------------------ ------------------------------
      45. Ie 46. Moarre-Ljussens
      Marten Wouda Siebe Feenstra
      Jelle de Boer Arjen Schregardus
      Andele Veltman Jan Berend Sipma
      ------------------------------ ------------------------------
      47. De Hommerts-Jutryp 48. Kimswert
      Aizo Veltman Jurjen Fokkema
      Redmer Huitema Martijn Wiersma
      Jelger de Boer Karel Monfils
      ------------------------------ ------------------------------
      49. Menaam 50. Bitgum
      Erik Minne Cats Paul Dijkstra
      Youri de Groot Gerard de Vries
      Mark Polstra Jelmer de Vries
      ------------------------------ ------------------------------
      51. Reahûs-Turns 52. Penjum
      Jeffrey van der Werf Keimpe Dijkstra
      Arjen Schaap Tsjamke de Witte
      Bote Altenburg Arjan Lok
      ------------------------------ ------------------------------
      53. Skearnegoutum  
      Mark Akkerman  
      Remco Zeilstra  
      Klaas Jan Oosterbaan  
      (advertinsje)